» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
پاورپوینت حسابداری دارایی های ثابت مشهود و نامشهود در حسابداری میانه فیض اله رحیمی سرداری 1397/06/20 دسته بندی : حسابداری 0
این پاورپوینت در مورد حسابداری دارایی های ثابت مشهود و نامشهود در حسابداری میانه در 107 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل: حسابداری دارایی های ثابت مشهود و نامشهود در حسابداری میانه،حسابداری دارایی های ثابت مشهود و نامشهود،دارایی های نامشهود،دارایی های استهلاک پذیر ،آشنایی با مفهوم داراییهای ثابت،چگونگی محاسبه قیمت تمام شده،روشهای محاسبه استهلاک،طبقه بندی داراییهای ثابت مشهود،داراییهای نقصان پذیر،قیمت تمام شده داراییهای ثابت،تحصیل داراییها به شکل نسیه،تحصیل داراییها از طریق صدور اسناد بلندمدت،تحصیل داراییها به صورت رایگان  و...ومنابع می باشد

قسمتی از متن: 

nدارایی های با عمر زیاد که روال عملیات شرکت استفاده می شوند و مولد هستند و برای فروش مجدد خریداری نمی شوند ، استهلاک پذیر بوده (عمدتاً) و به دو دسته مشهود و غیر(نا) مشهود طبقه بندی می شوند.
nالف) دارایی ثابت مشهود
nدارایی های هستند که موجودیت عینی دارد وعملیاتی نیز می باشند . از قبیل زمین ، ساختمان ، ماشین آلات خود این دارایی ها به سه دسته (1) دارایی های استهلاک پذیر                     (2) دارایی های استهلاک ناپذیر      (3) دارایی های نقصان پذیر طبقه بندی می شوند .
n
n
nبه دارایی های غیر جاری گفته می شود که موجودیت عینی ندارند و در عملیات جاری واحد تجاری بکار     می روند از جمله حق اختراع – حق چاپ – سر قفلی نکته : آنچه که در حسابداری ثابت از اهمیت خاصی برخوردار است تعیین برای تمام شده دارایی است .
n
nدارایی های نا مشهود واستهلاک آنها
n
nدارایی های نامشهود دارایی هایی هستند که واجد شرایط زیر باشند .
n
n1-    فاقد ماهیت عینی و پولی است .
n
n2-     به منظور استفاده در تولید یا عرضه کالاها یا خدمات ، اجرا به دیگران یا برای مقاصد اداری توسط واحد تجاری نگهداری می شود .
n
n3-     با قصد استفاده طی بیش از یک دوره مالی توسط واحد تجاری تحصیل شده باشد .
n
n4-     اندازه گیری منابع اقتصادی آتی و تعیین عمر مفید آن دشوار است
nدارایی های با عمر زیاد که روال عملیات شرکت استفاده می شوند و مولد هستند و برای فروش مجدد خریداری نمی شوند ، استهلاک پذیر بوده (عمدتاً) و به دو دسته مشهود و غیر(نا) مشهود طبقه بندی می شوند.
n
nالف) دارایی ثابت مشهود
nدارایی های هستند که موجودیت عینی دارد وعملیاتی نیز می باشند . از قبیل زمین ، ساختمان ، ماشین آلات خود این دارایی ها به سه دسته :
n(1) دارایی های استهلاک پذیر         
n(2) دارایی های استهلاک ناپذیر  
n(3) دارایی های نقصان پذیر طبقه بندی می شوند .
nاین دارایی ها دارای عمر اقتصادی معین و محدودی می باشند و طی عمر برآوردی خودشان مستهلک می شوند .
n
n
nدارایی های استهلاک ناپذیر :
nاین دارایی ها عمر نامحدودی دارند ودر اثر استفاده تحلیل نمی روند مثل زمین
n دارایی های نقصان پذیر :
n این دارایی ها بر اثر استخراج تهی می شوند و به موجودی مواد یا کالا تبدیل می شوند . از جمله جنگلها ، معادن وذخایر طبیعی است که در تراز نامه در گروهی جدا بعنوان معادن و ذخایر طبقه بندی می شوند بنابراین ، عمر طولانی ؛ منابع آتی قابل اندازه گیری و استفاده در روال عادی عملیات سه ویژگی مهم ارایی های ثابت مشهود می باشد .


خرید و دانلود | 6,000 تومان
نوع محصول : pptx
تعداد صفحات : 107
حجم محصول : 524KB
تعداد خریدهای موفق : 0

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط